TECHNOLOGIE i ROZWIĄZANIA W NASZYCH URZĄDZENIACH


 

SmartPLC

SmartPLC to unikalne i innowacyjne podejście do komunikacji automatyki budynkowej,. Technologia przeistacza instalacje elektryczną bydynku w magistralę komunikacyjną dla sterowania i kontroli. Technologia SmartPLC firmy Ropam Elektronik otwiera nowy rozdział w automatyce budynkowej i daje niedostępne dotychczas możliwości dla projektantów i integratorów. Po raz kolejny nasze rozwiązania wyprzedzają konkurencję,  przełamują stereotypy, wyznaczają nowe trendy, otwierają nowe zastosowania.
Technologia ma zastosowanie:
• System IQPLC: system automatyki budynkowej w technologii SmartPLC dedykowany do integracji z systemem OptimaGSM.
• System  SimplePLC: system automatyki budynkowej w technologii SmartPLC dedykowany do integracji poprzez moduły I/O
.

​System OneLinkPLC: system automatyki budynkowej do realizacji sterowania punkt do punktu, poprzez budynkową instalację elektryczną.
•​ System VoPL: Voice over Power Line, system przesyłania dźwięku po linii zasilania 230VAC​.
•​ Nowe urządzenia, integracja z innymi systemami automatyki budynkowej np. bramka SmartPLC-KNX. 


( PLC ang. Power Line Communication,  komunikacja po sieci zasilającej).


 

 

Sieć GSM

  Podstawowe produkty naszej firmy oparte są o transmisję w sieci GSM 2G (ang.Global System for Mobile Communications).  W ramach technologi GSM oferujemy usługi związane z obsługą: wiadomości tekstowych SMS, dwukierunkową transmisję głosu VOICE,  wiadomości multimedialnych MMS, transmisja danych GPRS, transmisja danych CSD.
Zakres stosowania:
SMS - powiadomienia o zdarzeniach, sterowanie i zmiana konfiguracji, aplikacja RopamDroid,
VOICE - powiadomienia o zdarzeniach  z komuniaktami głosowymi z syntezerów mowy, podsłuch obiektu poprzez mikrofon, integracja z domofonami: dwukierunkowa rozmowa,
CLIP/CallerID- identyfikacja numeru telefonu połączenia przychodzącego, wykorzystywane do sterowania i podsluchu obiektu,
MMS - powiadomienia o zdarzeniach ze zdjęciami z kamer przemyslowych, weryfikacja wizualana zdarzeń, zapytanie o zdjęcia z kamer, integracja z wideodomofonami: przesyłanie zdjęć z bramofonu, kamer,
GPRS - transmisja danych z obiektu, monitoring on-line obiektów za pomocą stacji monitorowana,
CSD - transmisja danych dla połączeń serwisowych, połączenie SIM-SIM.


 

 

Panele dotykowe

Jako pierwsza firma w Polsce  (2010 r)  w branży systemy alarmowe wprowadziliśmy obsługę naszych systemów poprzez 'dotyk'. Nasze panele dotykowe  serii TPR-xx to nowoczesny element sterowania i kontroli systemu alarmowego. Nowoczesna stylistyka, sprawdzona technologia panelu dotykowego z efektownym kolorowym wyświetlaczem LCD doskonale nadaje sie do komponowania w większości wnętrz i pomieszczeń. Intuicyjny i przejrzysty interfejs, powoduje że sterowanie systemem alarmowym nigdy nie było tak proste jak z panelami dotykowymi.
Podstawowoe cechy:
• panel dotykowy „TouchPanel”, bez mechanicznych styków,
• interaktywne graficzne menu z piktogramy (ikony),
• funkcja losowego układu klawiatury numerycznej,
• tekstowe podpowiedzi dla danych funkcji,
                                                               • intuicyjne kontrola i sterowanie systemem
 

 

 

Inteligentne zasilacze

Firma Ropam Elektronik w wyniku analizy wymagań rynku oraz podążając za globalnymi trendami zwiększania efektywności wykorzystania energii wprowadziła Inteligentne Zasilacze Buforowe o sprawności powyżej 88%. Przy analizie nowego rozwiązania wzięto pod uwagę: wymagania techniczne, aspekty ekologiczne oraz zminimalizowanie kosztów użytkowania. Duży nacisk położono także na obsługę akumulatorów zasilania awaryjnego, dzięki zastosowania prawidłowego dwufazowego procesu ładowania stało-prądowego a następnie stało-napięciowego (I/U) oraz auto-kompensacji temperaturowej napięcia ładowania wydłużono pracę akumulatorów w normalnych warunkach do wartości projektowej producenta. Ma to duże znaczenie dla niezawodności systemu oraz wprowadza wymierne korzyści ekonomiczne dla użytkownika dzięki wydłużeniu czasu wymiany i przeglądów serwisowych. Należy bowiem pamiętać, że żywotność akumulatora zmniejsza się nawet o 50% na każdy wzrost temperatury o 8°C względem projektowej 20°C. Praca akumulatora w 28°C skróci 'czas życia' o 50% a w 36°C o 75% względem projektowanej żywotności. Wiele zasilaczy buforowych na rynku o niskiej sprawności i dużej mocy powoduje podgrzanie wnętrza obudowy do warunków krytycznych a nie posiadają auto-kompensacji napięcia ładowania.


 

Współpraca z firmą Next!

W wyniku współpracy z firmą Next! opracowano i wdrożono  protokół transmisji danych do platformy Kronos NET. Nasze terminale GSM i centrale GSM z zaimplementowanym protokołem KronosNET pozwalają na przesyłanie danych on-line poprzez GPRS do platformy Kronos NET. Po stronie serwera za poprawną obsługę i komunikację odpowiada sterownik RopamDirect.
Podstawowoe cechy:
• Kronos NET uniwersalna i skalowalna platforma do monitoringu 'security i teletechnicznego,
                                                                • ciągły nadzór i zbieranie informacji z systemów nie tylko zdarzeniowych ale także analogowych np. temperatura,
                                                                • szyfrowana transmisja TCP/IP, 2 adresy IP  z zapasowym kanałem SMS/CLIP,
                                                                • małe zużycie pakietów danych GPRS ( do ciągłego nadzoru wystarcza  podstawowa Taryfa Telemetryczna 10).

 

Partner M2M Orange

Na mocy podpisanych umów firma Ropam Elektronik s.c. stała się Partnerem M2M firmy Orange. W związku z tym oferta naszej firmy wzbogaciła się o rozwiązania integrujące Taryfy Telemetryczne z urządzeniami naszej produkcji.
Taryfa Telemetryczna to oferta skierowana do wszystkich firm i osób wykorzystujących w swojej działalności komunikację M2M (machine-to-machine). Jest przygotowana pod kątem rozwiązań opartych na transmisji danych GPRS oraz przesyłaniu wiadomości SMS, MMS:
• zdalnym monitorowaniu i zarządzaniu obiektami, systemami i urządzeniami
• systemach alarmowych, automatyka domowa,
• zdalnych pomiarach,
• kontroli automatów sprzedaży,
• zdalnym sterowaniu w systemach przemysłowych, wytwórczych,
• zbieraniu danych naukowych, np. danych meteorologicznych, ze stacji badawczych.